Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Reikia skubios pagalbos?
Skambinkite visą parą
Jei neturite galimybės susiekti su savo veterinaru, kreipkitės į budinčias klinikas pagal savo miestą.

Skambučiai peradresuojami klinikoms, kurios galės priimti skambutį bet kuriuo paros metu.
Your search results

Ar reikalingas augintinio kirpimas?

Ar reikalingas augintinio kirpimas?

Turite namuose augintinį? Turbūt nereikia nei spėlioti, kad namų tvarkos priežiūrai turite skirti daugiau laiko. Daugiausiai nepasitenkinimo iš šeimos narių sulaukia visur besidraikantys augintinio plaukai. Tačiau tiek rūpesčio sukeliantys augintinio plaukai yra neišvengiamo proceso dalis. Iš augintinio odos pasišalina „seni“ plaukai, kad galėtų ataugti nauji. Augintinio kailis atlieka daug funkcijų: odos apsaugą, kūno temperatūros reguliavimą ir kt. Kartais atrodo, kad augintinių kirpimas gali būti greitas šios problemos sprendimo būdas.

Ypač kai ši problema suaktyvėja pavasarį, kada augintiniai ima šertis vis labiau. Ar reikia kirpti augintinį, ar ne – ši diskusija netyla ne tik tarp naminių gyvūnėlių savininkų, bet ir tarp veterinarijos specialistų. Kol kas vieningos nuomonės nėra. Tačiau patariama vadovautis sveika logika ir atsižvelgti į gyvūnėlio veislę, kailio būklę ir t.t.

Augintinio kirpimas gali padėti tiek pačiam gyvūnui, tiek šeimininkui palengvinti jo priežiūrą.

Kai kuriais atvejais augintinių kirpimas gali atskleisti ir tikrąjį veislės grožį. O kartais net apsaugoti gyvūną nuo sveikatos problemų. Juk jei kailis susivelia po juo gali atsirasti įvairios odos ligos ir kitos problemos.

Atskiro dėmesio reikalauja pastaruoju metu plintanti mada išskusti augintinio kailį. Tačiau gyvūnų priežiūros specialistai šioje srityje jau yra vieningos nuomonės ir to daryti nerekomenduoja dėl keleto priežasčių:

  • Gyvūno kailis veikia kaip šilumos izoliacija kūnui;
  • Kailis apsaugo augintinio kūną nuo odos nudegimo ir galimo vėžio atsiradimo.

Ar jūsų augintiniui reikalinga nuskusti kailį gali nuspręsti tik gyvūnų priežiūros specialistas. Nesvarbu, kad augintinis gyvena namuose, kuriuose jam nuolat būna šilta, jam būtinai reikalingas jo kailis. Jei baiminatės, kad gyvūnėlis nuolat kaista savo kailiniuose, geriausias variantas yra tiesiog trumpesnis kailis. Tada kailis taip nesusivelia. Tad ne tik augintinio kirpimas, bet ir jo šukavimas yra svarbus. Šukuoti savo mylimą gyvūnėlį turite nuo pat pirmų dienų, kai jis tik atsiranda jūsų namuose.

Specialistai rekomenduoja nebandyti kirpti savo augintinio namuose. Jūs galite ne tik sugadinti augintinio išvaizdą, bet ir rizikuojate jį sužaloti.

Tad gyvūno kirpimas bus atliktas kokybiškai ir profesionaliai, jei patikėsite jį geram specialistui. Tuomet gražus ir sveikas gyvūnėlis bus jūsų džiaugsmo šaltinis.

Mūsų interneto svetainėje rasite tik kokybiškas paslaugas teikiančius augintinių kirpimo specialistus. Tad belieka pasirinkti į kurią gyvūnų kirpyklą patogiausia nuvykti.