Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Reikia skubios pagalbos?
Skambinkite visą parą
Jei neturite galimybės susiekti su savo veterinaru, kreipkitės į budinčias klinikas pagal savo miestą.

Skambučiai peradresuojami klinikoms, kurios galės priimti skambutį bet kuriuo paros metu.
Your search results

Kasmetiniai skiepai – kokie būtini, net jei augintinis neina į lauką.

Kasmetiniai skiepai – kokie būtini, net jei augintinis neina į lauką.

Labai didelę reikšmę turi šiuolaikiška kova su žarnyno parazitais. Tai reiškia, kad veisėjas iki pirmosios šuniuko vakcinacijos privalėjo duoti vaistų nuo kirminų ne mažiau kaip du kartus; įprastai ši procedūra atliekama 14 –ą ir 28-ą šuniuko gyvenimo dieną. Rekomenduojama duoti vaistų nuo kirminų ir 42-ą dieną, o 56-ą dieną (kai sueina 8 savaitės) šuniuką pirmą kartą paskiepyti.

Daugelis parazitų rūšių yra kenksmingos ir žmogui, todėl būtina laikytis asmens higienos taisyklių po bendravimo su šuniuku. Rekomenduojama kovos su parazitais schema: 14, 28, 42 dienos, po to 1 mėn. iki sueis pusė metų, vėliau – vieną kartą per tris mėnesius duokite vaistus nuo parazitų per visą šuniuko gyvenimą. Vaistus nuo parazitų duokite likus 2-3 savaitėms iki kasmetinio skiepo.

Prisiminkite, kad užsikrėtusio parazitais gyvūno organizmas negamina antikūnių ir gyvūnas gali susirgti. Taigi, mes priartėjome prie labai svarbaus aspekto šuniuko gyvenime – vakcinacijos.

Pirmąjį skiepą įprastai atlieka veisėjas. Dažniausiai tai atliekama 8-9 savaitę. Po to jūs skiepijate šuniuką 12-ąją savaitę, o po 2 dviejų savaičių karantino galite pradėti pasivaikščiojimus lauke.

Pirmasis skiepas yra nuo maro, virusinio enterito, infekcinio hepatito, šunų gripo ir leptospirozės. Kitas skiepas yra nuo pasiutligės. Taigi jūsų šuo turi būti paskiepytas du kartus nuo maro, enterito, hepatito, šunų gripo ir leptospirozės ir vieną kartą nuo pasiutligės. Pagal savininko norą galima skiepyti nuo koronoviruso ir dermatomikozės. Kompleksiniai skiepai atliekami per visą šuns gyvenimą vieną kartą per metus. Imunitetas išlieka 12 mėnesių.

Suraskite veterinarą arčiau savo namų ir paskiepykite savo augintinį.

Ref – delfi.lt