Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Reikia skubios pagalbos?
Skambinkite visą parą
Jei neturite galimybės susiekti su savo veterinaru, kreipkitės į budinčias klinikas pagal savo miestą.

Skambučiai peradresuojami klinikoms, kurios galės priimti skambutį bet kuriuo paros metu.
Your search results

Šunų dresavimas – nuo ko ir kaip pradėti dresuoti?

Šunų dresavimas – nuo ko ir kaip pradėti dresuoti?

Vos jūsų namuose apsigyvena mažas išdykėlis šunelis, greičiausiai susiduriate su netvarkos problemomis. Turbūt niekas nesiginčys, kad maži šuniukai yra itin mieli. Todėl vos pažvelgę į mažojo neklaužados akis, akimirksniu atleidžiate jo išdaigas. Tačiau šis išdykėlis užaugs ir greičiausiai nebūsite tokie atlaidūs.

Šunelis pradeda kelti netvarką ne tik namuose. Išėjimas pasivaikščioti su mylimu šuneliu dažnai tampa tikru iššūkiu. Kantrybei senkant, vis dažniau pradedate ieškoti informacijos apie šunų dresavimą. Šunų dresavimas reikalauja daug kantrybės ir laiko, tačiau jūsų pastangos tikrai atsipirks.

Kaip teigia specialistai, šunų dresavimas padeda išspręsti daugelį problemų ir pagerina santykius su mažuoju draugu.

Taigi nuo ko reikia pradėti, jei galvojate apie savo šuns dresavimą?

Bendravimas

Labai svarbu su savo šuneliu bendrauti kuo daugiau. Jei jau įsigijote draugą, susitaikykite su tuo, kad jam reiks skirti laiko. Atkreipkite dėmesį, kad pirmieji trys šuns gyvenimo mėnesiai yra vieni svarbiausių jo gyvenime. Per šį laikotarpį sparčiai formuojasi jo pasaulio suvokimas. Juk šunų dresavimas ir yra bendravimas su jais. Kuo daugiau bendravimo, tuo lengviau užmegsite ryšį su savo augintiniu ir jis bus lengviau dresuojamas.

Mokymas atlikti gamtinius reikalus

Vienas iš svarbiausių šuns dresavimo pamokų – išmokyti atlikti gamtinius reikalus lauke. Mokyti šuniukus atlikti gamtinius reikalus lauke svarbu tiek šeimininkui tiek pačiam šuneliui. Jei mažasis neklaužada ant jūsų grindų paliko balutę, lengvai jį pabarkite ir veskite į lauką. O kai lauke atliks savo gamtinius reikalus būtinai jį pagirkite. Tada šuniukas pradeda suprasti, kad viduje atlikdamas gamtinius reikalus, užsitrauks šeimininko nemalonę.

Specialistai rekomenduoja nesivarginti barti ar net bausti šuniuką, jei jis gamtinius reikalus atliko kol jūsų nebuvo namuose. Šuo sugeba suprasti tik tai kas vyksta dabar, esamuoju momentu. Ir jei jūs šunelį pradėsite barti vis įžengę pro duris jis nesupras ko iš jo norite. Tad labai svarbu savo augintiniui skirti kuo daugiau laiko, tada jis išmoks visų komandų.

Atsižvelkite į šuns individualumą

Jau mažas šuniukas turi savo charakterį ir elgesio manieras. Šuns elgesį labai įtakoja jo veislė. Tad išsamiai išnagrinėkite turimo šuns veislės ypatumus. Štai vienų veislių šunys puikiai jaučiasi tarp žmonių. O kitos veislės šuo pakliuvęs į aplinką kur yra daug žmonių, gali tapti agresyvus.

Be abejo, stebėdami savo mažąjį augintinį matysite kokios paskatinimo priemonės jam labiausiai tinka. Vieniems šuniukams geriausias paskatinimas yra skanėstai, o kitiems pagyrimas ar paglostymas.

Šunų dresavimas – tai atkaklus ir daug kantrybės reikalaujantis darbas, kurio rezultatai nepastebimi iš karto. Jei neturite galimybės skirti pakankamai laiko dresuoti savo šuniuką, pasinaudokite specialistų pagalba.

Išsiųskite užklausą šunų dresūros mokykloms esančioms Jūsų mieste