Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Reikia skubios pagalbos?
Skambinkite visą parą
Jei neturite galimybės susiekti su savo veterinaru, kreipkitės į budinčias klinikas pagal savo miestą.

Skambučiai peradresuojami klinikoms, kurios galės priimti skambutį bet kuriuo paros metu.
Your search results

Vertingiausi gyvūnų priežiūros patarimai

Vertingiausi gyvūnų priežiūros patarimai

Jūsų namuose murkiantis katinas, ar džiaugsmingai šokinėjantis šunelis suteikia džiaugsmo ne tik jo šeimininkui, bet ir visiems šeimos nariams. Turintys gyvūnėlius savo namuose privalo skirti laiko ir jo priežiūrai. Svarbu, kad gyvūno priežiūra netaptų varginanti. Juk tuomet, mažai džiaugsmo ir gyvūnėliui, ir pačiam šeimininkui. Tad šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kad gyvūnų priežiūra taptų lengvesnė.

Gyvūno kailio priežiūra

Bene daugiausiai rūpesčių sukelia besišeriantys plaukai. Dėl šios priežasties, kai kurie žmonės iš viso atsisako turėti gyvūną namuose. Jiems sukelia šiurpą mintis apie visur besidraikančius ir prie visko limpančius gyvūno plaukus. Tačiau, tinkama kailio priežiūra padeda šios problemos išvengti arba ją sumažinti. Taigi  nuo ko pradėti?

Pirmiausia, turite nuolat šukuoti savo gyvūno kailį. Tai bene svarbiausia gyvūno priežiūros dalis, kuri  suteikia daugiausiai naudos jūsų augintiniui. O šeimininkui didžiausias atlygis, kad gyvūno plaukai nepasklinda po namus.

Gyvūną šukuokite tik su jam skirtu šepečiu. Labai svarbu tinkamai jį parinkti. Šukuodami stebėkite ar gyvūnui patinka, ar jis nejaučia streso. Jei šis procesas gyvūnui nepatiks, jis pradės jo vengti. O šeimininkui reiks daugiau pastangų, norint iššukuoti gyvūno kailį.

Parinkite tinkamą gyvūno mitybą

Vis dažniau sveikatos specialistai primena apie viršsvorio sukeliamas problemas žmonėms. Tačiau pastebėta, kad vis daugėja gyvūnų, kurie turi antsvorį. Todėl atsakingai rinkite maistą savo gyvūnams, jis turi būti subalansuotas. Tačiau tokio maisto taip pat nepadauginkite. Atkreipkite dėmesį į šuns ar kito gyvūno aktyvumą. Taip pat gyvūnų priežiūros specialistai pataria su šaknimis išrauti įprotį savo augintinį šerti maistu nuo savo stalo. Tokiu atveju ne tik neįmanoma sukontroliuoti kalorijų skaičiaus, bet ir galite apnuodyti gyvūno organizmą.

Gyvūnų priežiūra žiemą

Šaltuoju metų laiku sudėtingesnė tampa šunų priežiūra. Nes kiti gyvūnai gali ramiai laiką leisti šiltuose namuose, o šunys reguliariai vedami į lauką.

Šaltuoju metų laiku sunkiausiai būna trumpakailiams ir vyresniems šunims. Jie labai jaučia temperatūrų pokyčius ir sunkiau išgyvena šaltį. Todėl turite pasirūpinti tinkamu šuns apdaru. Galite įsigyti puikių šuns rūbų, kurie atitiks tiek šeimininko, tiek šuns poreikius.

Gyvūnų priežiūros specialistai ragina nepamiršti po pasivaikščiojimo lauke nuvalyti augintinio pėdutes. Tai itin svarbu, nes žiemą visur barstoma druska, o ji pasilieka ir ant šuns pėdučių. Kaip žinome, šunys mėgsta laižyti savo pėdas. Tad druska patekusi į organizmą gali sukelti sveikatos problemų. Taip pat reguliariai kirpkite nagus, kad nesikauptų purvas ir kiti nešvarumai.

Raskite savo veterinarą, kuris pakonsultuos Jus visais klausimais susijusiais su Jūsų augintiniu.