Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, veterinarijos klinikų specifika keičiasi. Stambių gyvūnų gydoma vis mažiau (išskyrus arklius). Pastebima tendencija, kad žirgų ir smulkių gyvūnų gydymas artėja prie žmogaus medicinos lygio. Rimtose veterinarijos klinikose jau galima rasti branduolinio magnetinio rezonanso aparatūrą ir kompiuterinį tomografą. Šios diagnostikos priemonės yra labai brangios, tačiau naudojamos vis plačiau.
Žmonių požiūris taip pat keičiasi. Jau visi supranta, kad už atliktą operaciją veterinarijos klinikoje
tenka brangiai sumokėti. Tačiau veterinarijos klinikose dirbantys specialistai nevengia papasakoti ir tokių istorijų, kai šeimininkai atvedę sergantį gyvūną prašo brangiai negydyti, nes esą jam kainavęs vos keletą eurų. Galima džiaugtis veterinarijos klinikose dirbančių specialistų požiūriu, kad kiekvienas gyvūnas yra svarbus pacientas ir kiekvienam suteikiama kvalifikuota pagalba.
Moderniose veterinarijos klinikose jau galima sutikti dirbančių įvairių srities specialistų: okulistas, ortopedas, neurologas, kardiologas. Vadinamąsias rutinines operacijas, tokias kai reikia užsiūti žaizdą ar skubiai gelbėti gyvybę, be abejo, atlieka visi gydytojai, bet specialius negalavimus gydo tos srities žinovas.
Veterinarijos klinikos ir paslaugų kainos
Veterinarijos klinikose atliekamų procedūrų kaina priklauso nuo to, kokiomis priemonėmis jos atliekamos. Pavyzdžiui, jei operacijos atliekamos su inhaliacine narkoze, medžiagos yra brangesnės, o tai lemia papildomas išlaidas. Tačiau renkantis veterinarijos kliniką reiktų rinktis ne pagal kainą, o pagal kokybę.
Taip pat, jei gyvūnėlis gydomas ne pigiausiomis priemonėmis, o geriausiomis, kaina būna didesnė. Norint efektyviai ir kokybiškai gydyti, pirmiausia reikia tiksliai diagnozuoti ligą, kurią nustatyti be tyrimų tiesiog neįmanoma. O visos diagnostinės priemonės padidina gydymo sąnaudas. Tikrovė dažnai tokia, kad neįmanoma gydyti pigiai ir kokybiškai.
Veterinarinė profilaktika – padeda išvengti ligų
Pastebima, kad gyvūnėlių šeimininkai atsakingai žiūri į veterinarinę profilaktiką. Juk tai padeda apsaugoti gyvūną nuo užsikrėtimo parazitinėmis ar kitomis ligomis. Į veterinarijos klinikas vis dažniau užsuka pacientai, kurie yra sveiki, tačiau reikalingos profilaktinės procedūros. Veterinarinę profilaktiką sudaro.
- Profilaktinė dehelmintizacija – profilaktiškai skiriami vaistai nuo helmintų.
- Profilaktinė vakcinacija – gyvūnas paskiepijamas, ir taip galima išvengti įvairių infekcinių susirgimų.
- Užsikrėtimo ektoparazitais (blusomis, erkėmis) profilaktika.
- Profilaktinė gyvūno apžiūra, kuri padeda išvengti daugelio ligų.
Tad jei turite naminį gyvūnėlį rekomenduojame periodiškai apsilankyti veterinarijos klinikoje ir atlikti profilaktinį patikrinimą.